Čínský herbář
Čeština

Bojujte proti rakovině, posilněte svůj imunitní systém a zabraňte zánětům - video

Přiznal, že před pár dny houby jedl a poukázal na to, že různé medicinální houby jsou schopné bojovat s rakovinou a povzbudit imunitní systém. Mají protizánětlivé, antioxidační, antivirové a antibakteriální účinky.  Zužují také krevní cévy, které vyživují nádory.

USA. Washington. Shelton. Fungi Perfecti headquarters. Paul Stamets, with parasol mushrooms. Photo: ©2009 Isaac Hernandez, All Rights Reserved.„Který lék toto dokáže? Žádný,“ zdůraznil  Stamets.  „Neexistují léky, které by tohle dokázaly, protože toto nejsou léky. To jsou funkční potraviny.“

Sám Stamets pěstuje asi 250 druhů hub. Jeho favoritem je houba Shiitake, ale např. jeho manželka a jeho obchodní partner preferují jiné houby, což zajišťuje pestrost a rovnováhu mezi různými typy hub.

Proč navzdory svým unikátním zdravotním účinkům nejsou medicinální houby populárnější? Podle Stametse se někteří lidé hub bojí – trpí strachem nazvaným mykofóbie. To pramení z neporozumění zvláštní skutečnosti… houby totiž mají nejen schopnost nás nasytit a posílit, ale také nám ublížit.

A proto dávají doplňky stravy z medicinálních hub smysl. Ve většině obchodů se zdravou výživou se dají koupit doplňky s Cordycepsem a Reishi a dokonce i vícesložkové houbové doplňky.  Specializované obchody pak nabízejí třeba Coriolus Versicolor a Agaricus Blazei Murill.  Vezmeme-li si medicinální houbu ve formě tabletky, nemusíme o jejím účinku pochybovat.

Podívejte se níže na záznam Paula Stametse v televizi CNN:

Zdroj: Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.