Čínský herbář
Čeština

Medicinální houba Cordyceps v boji proti chronickému onemocnění ledvin

Cordyceps

Autor: Bridget Greenwood

Nedávná studie provedená na Šanghajské univerzitě tradiční čínské medicíny (Shanghai University of Traditional Chinese Medicine) došla k závěru, že v boji proti chronickému onemocnění ledvin by se mohla osvědčit medicinální houba Cordyceps cicadae – houba vzniklá spojením houby a housenky.

V klasické asijské farmakologii, např. v tradiční čínské medicíně, se několik druhů houby Cordyceps považuje za medicinální houbu, tedy za houbu s léčivými účinky. Medicinální houba Cordyceps cicadae, která je spojením houby a housenky, byla na léčbu ledvinových onemocnění používána po tisíce let.

kidneysStudie provedená autory Rong Zhu, Yi-ping Chen, Yue-yi Deng a kol. ze Šanghajské univerzity tradiční čínské medicíny se snažila zjistit, zda existují vědecké důkazy na podporu klinického užívání extraktu z medicinální houby Cordyceps cicadae jako doplňkové léčby u pacientů s chronickým onemocněním ledvin.

Chronické onemocnění ledvin, zdravotní problém v populaci velmi rozšířený, je progresivní snížení funkce ledvin během několika měsíců či let. Běžným výsledkem je ledvinová fibróza. Symptomy zhoršující se funkce ledvin jsou nespecifické a mohou zahrnovat pocity, kdy člověku není celkově dobře a má menší chuť k jídlu. Často je chronické onemocnění ledvin diagnostikováno na základě screeningu u pacientů, u nichž se dají předpokládat problémy s ledvinami, jako jsou lidé s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou a lidé, jejichž pokrevní příbuzní mají či měli chronické onemocnění ledvin.

Medicinální houba Cordyceps – příslib v boji proti chronickému onemocnění ledvin

Vědci doufají, že najdou „nové použití u již známých léčivých látek “. A se standardizací a toxikologickými studiemi by se mohla doba výzkumu podstatně zkrátit.

Výsledky studie naznačují, že výtažek z medicinální houby Cordyceps cicadae - spojení houby a housenky zpomaluje vznik renální fibrózy v těle. Samozřejmě předtím, než bude lék vyzkoušen na člověku, je třeba udělat mnohem více studií a testů. Jde však o velmi dobrou zprávu, protože chronické onemocnění ledvin působí jako extrémně komplikovaný patogenní mechanismus, který vyžaduje více terapeutických přístupů.

Možná, že v budoucnu budeme proti chronickému onemocnění ledvin úspěšně bojovat pomocí chemických léků v kombinaci s extraktem medicinální houby Cordyceps cicadae.

Prosím navštivte naše nové webové portály zaměřené na otázky zdraví: Amino Acid Information Center na http://aminoacidinformation.com

a Vancouver Health News na  http://www.VancouverHealthNews.ca 

Zdroje:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3232436/

http://en.wikipedia.org/wiki/Chronic_kidney_disease

Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.