Čínský herbář
Čeština

Cornellova univerzita provádí studii o úloze medicinální houby Maitake při léčbě pomocí kmenových buněk

Vědci na Cornellově universitě v USA zjistili, že beta glukan obsažený v medicinální houbě Maitake podporuje tzv. engraftment kmenových buněk (přijetí transplantovaných kmenových buněk hostitelskou tkání). V současné době thumb.phpvyvíjejí klinický test, který by zjistil, zda by extrakt z Maitake mohl u pacientů s rakovinou urychlit rekonvalescenci po transplantaci kostní dřeně či transplantaci kmenových buněk z pupečníkové krve. Používání extraktu s beta glukany by navíc mohlo obecně zvýšit účinnost léčby pomocí kmenových buněk.

Cornellova universita spolupracuje se skupinou vědců z Memorial Sloan Kettering Cancer Center na výzkumu alternativních přístupů k léčbě rakoviny. V Japonsku se medicinální houby s obsahem beta glukanu používají jako podpůrná léčba imunitního systému již tři desetiletí. Už od 80. let minulého století je známo, že beta glukan podporuje schopnost růstu a přežití kmenových buněk. K těmto závěrům se však došlo pouze testováním na zvířatech. Nová studie Cornellovy university bude k testování využívat lidské jedince.

Na webových stránkách Informačního centra o medicinálních houbách (Medicinal Mushroom Information Center)  http://medicinalmushroominfo.com naleznete mnoho článků o příznivých zdravotních účincích jak beta glukanu tak medicinálních hub. Kromě Maitake zahrnují nejběžnější druhy např. Cordyceps (housenice čínská), Agaricus Blazei Murill (žampion brazilský), Coriolus Versicolor (outkovka pestrá) a Reishi (lesklokorka lesklá Ganoderma lucidum). Podívejte se na video níže a přesvědčte se, jak může beta glukan posílit váš imunitní systém, aby dokázal lépe bojovat s nejrůznějšími zdravotními problémy včetně rakoviny.

 
Zdroj: Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com
 
Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.