Čínský herbář
Čeština

Houby proti rýmě a onemocněním dýchacích cest

V chladných měsících bývají infekce horních i dolních dýchacích cest velmi časté. Jak u dětí, tak u dospělých. Co s tím?

Než abyste do sebe ládovali jeden Paralen za druhým, zkuste medicinální houby. Pomohou vám posílit imunitu i urychlit léčbu již propuklého onemocnění.

breathing

Medicinální houby versus respirační onemocnění

Léčivé houby jsou jako kouzelné elixíry života. Po staletí pomáhají ochraňovat organismus před negativními vlivy prostředí, dědičnými vlivy či nezdravým životním stylem. V tomto období plném různých virových i bakteriálních infekcí jistě uvítáte i jejich schopnost vás rychle vrátit na nohy, nebo nemocem dokonce přecházet.

Jak tedy pomáhají houby v léčbě onemocnění dýchacích cest a v posílení imunity?

  • Stimulují imunitní systém, čímž pomáhají předcházet onemocněním
  • Pomáhají v boji proti infekčním mikroorganismům
  • Mírní příznaky provázející nemoci, rýmu, kašel, zahlenění, nechutenství
  • Rychle navrací do plného zdraví a zkracují dobu rekonvalescence

Božská Reishi proti kašli a na posílení imunity

Reishi patří mezi nejstarší medicinální houby vůbec. Je přezdívána jako: „božská houba nesmrtelnosti“ a není divu. Její účinky jsou skutečně přímo božské a pravidelné užívání vám pomůže k dlouhověkosti. Díky tomu, že má Reishi i velmi dobré účinky na plíce, dokáže transformovat hleny, čímž zastavuje kašel a dušnost. Léčí také průduškové astma a posílí váš imunitní systém. A tak vás může jednou provždy zbavit toho neustálého kašlání a smrkání.

Dříve byla tato houba dopřávána jen císařům, ale dnes můžete její blahodárné účinky vyzkoušet i vy, i když zrovna nevládnete žádnému území.

Přírodní antibiotikum Cordyceps

Cordyceps, nebo česky housenice čínská, vám pomůže se nenásilnou cestou zbavit jakýchkoli respiračních onemocněních i dalších virových a bakteriálních infekcí. Řadí se tak mezi látky, které jsou označovány za přírodní antibiotika. Skvěle působí také proti astmatu, jelikož zabraňuje stažení průdušnice, a tím zvyšuje průtok vzduchu do plic.

 

Cordyceps se v čínské medicíně používá přes 5 tisíc let jako zdroj energie, k upevnění zdraví a k léčbě řady neduhů. Je to lék prověřený časem, který jistě pomůže i vám.

Jaké další houby vás posilní?

Hlavní cestou, jak předcházet častým onemocněním dýchacích cest a nachlazení, je posílení imunitního systému. To se vám podaří díky pestrému a zdravému jídelníčku, dostatečnému množství odpočinku a spánku každý den, dostatku pohybu nebo otužování.

Mnohdy ale ani dodržování všech těchto zásad nestačí. A tak je vhodné pomoci si doplňky stravy v podobě léčivých hub.

Pro posílení imunitního systému jsou vhodné všechny medicinální houby, protože obsahují stimulant v podobě β glukanu, který imunitní systém doslova nabudí. Ať už zvolíte zmíněnou Reishi, Cordyceps nebo Shiitake, Maitake, Chaga, či Agaricus, nesáhnete vedle.

Budete-li přeci jen na vážkách, můžete se o výběru vhodného druhu houby poradit s mykoterapeutem či praktikem čínské medicíny, který vám poradí houbu přímo na tělo.

Kam nemůžou houby, pusťte betaglukan

Vypukla u vás nemoc v plném rozsahu a na houby už je pozdě? Neztrácejte hlavu, ještě je tu čistý betaglukan - BIOcell, který nastolí ve vašem organismu pořádek.

Jedná se o unikátní přírodní komplexní polysacharid, který podporuje obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Vyplatí se ho však pobírat pravidelně, tedy nejen během onemocnění, ale také v období, kdy jste v pořádku. Posílí váš imunitní systém a žádná zrádná nemoc vás už jen tak nedostane.

 

Zmíněné léčivé houby a ještě mnohem více najdete na našem e-shopu.