Čínský herbář
Čeština

Rakovina a medicinální houby

 S rakovinou se aktuálně potýká na půl milionů Čechů. Faktorů, které ovlivňují vznik nádorových onemocnění, je hned několik. Patří k nim vrozená konstituce člověka a také genetické predispozice. Faktorem, který je však do značné míry ovlivnitelný, je životní styl. Jakou roli hrají medicinální houby v boji proti rakovině?

 Rakovina z pohledu čínské medicíny

Podle tradičního čínského léčitelství je rakovina způsobena pouze nerovnováhou organismu. Nádor je jen projevem hlubšího problému. Na vznik nádorových onemocnění mají vliv emoce a strava, zejména v podobě nevhodného stravování, kouření i nadměrného pití alkoholu. Díky silné seberegulační schopnosti je tělo schopno rozpoznat nemocnou buňku a zničit ji. Předpokladem je však silný imunitní systém. V případě, že je imunitní systém oslabený, může dojít ke vzniku rakovinného bujení.

59846 Bitte verwenden Sie das Motiv nur mit Quellenangabe Foto: djd/Gesellschaft fuer Vitalpilzkunde e.V.. Verstoesse gegen das Urheberrecht muessen wir juristisch verfolgen. Bilder duerfen nur mit vollstaendiger Quellenangabe und im Zusammenhang mit dem jeweiligen Text genutzt werden. Wer Urheberrechte verletzt, muss mit erheblichen zivil- und strafrechtlichen Konsequenzen rechnen. Bitte immer bei Verwendung Abdruckbeleg/Veroeffentlichungshinweis an: djd, Bahnhofstr. 44, 97234 Reichenberg oder an info@djd.de

 Medicinální houby v boji s rakovinou

 Medicinální houby jsou nedílnou součástí tradičního čínského léčebného systému. Důvodem je vysoká koncentrace polysacharidů, které jsou obsaženy v medicinálních houbách. Podle výzkumů jsou medicinální houby schopné bránit lidský organismus proti útokům bakterií, virů, kvasinek, toxinů a dalších původců nemocí. Současné vědecké studie také potvrzují vliv medicinálních hub na posílení imunitního systému. Díky těmto vlastnostem jsou medicinální houby velmi často používané jako pomocná terapie v boji s rakovinou, u chemoterapie a radioterapie.

 Další předností medicinálních hub je, že dokáží způsobit apoptózu. Co je to apoptóza? Někdy se také nazývá procesem buněčné sebevraždy. Principem apoptózy je dovést rakovinnou buňku k naprogramované smrti. Medicinální houby v neposlední řadě obsahují látky, které jsou pro organismus nezbytné, například minerály, stopové prvky a aminokyseliny. Účinky medicinálních hub se opírají o tisíce vědeckých studií, které potvrzují jejich pozitivní vliv na lidské zdraví.

shutterstock_461172412

 Medicinální houby a západní medicína

 Rakovina patří mezi rychlé a velmi agresivní onemocnění, jehož léčba probíhá drastickým zásahem do těla v podobě chemoterapie a radioterapie. Problémem ovšem zůstává, že společně s rakovinnými buňkami se ničí i zdravé buňky. Následkem toho dochází k ještě většímu oslabení již oslabeného organismu. Mezi průvodní příznaky léčby proto patří nevolnost, únava, vypadávání vlasů apod.

 Běžné bylinky mohou negativní průvodní příznaky zmírnit, ale zároveň mohou oslabit působení chemoterapie a radioterapie. Vhodným řešením je použití medicinálních hub. Medicinální houby účinně doplňují léčbu rakoviny tím, že podporují imunitní systém, posilují organismus, aby mohl dále bojovat, a také omezují množství a růst rakovinotvorných látek. Velkou předností medicinálních hub je, že neoslabují účinek chemoterapie a radioterapie. Schopnosti medicinálních hub byly prokázány nejen celou řadou vědeckých studií, ale také klinickou praxí. Medicinální houby je vhodné užívat také preventivně jednou až dvakrát ročně po dobu 3 měsíců.

30 % polysacharidů - ideální poměr

 Někteří prodejci nabízejí Cordyceps či Reishi s 40 % či 50 % nebo dokonce 60 % polysacharidů. Takovéto zvyšování koncentrace polysacharidů je vždy na úkor ostatních účinných látek. Jednoduše Cordyceps už přestává mít účinky Cordycepsu a blíží se čistému betaglukanu. Pokud je třeba působit silněji, zvýší se množství užívaných kapslí. Přitom poměr účinných látek zůstane stejný jako v surové houbě. To je jednoduchá matematika, nenechte se klamat reklamními triky.