Čínský herbář
Čeština

Snižte ve svém těle objem tuku, hladinu cholesterolu a cukru... pomocí medicinálních hub

auricularia-snizeni-cholesterolu-krev-obezita
Výzkumníci  Ying Liu a kol. prováděli na zvířatech i lidech studie s medicinální houbou Agaricus Blazei Murill. V  tradiční čínské medicíně (TČM) a v poslední době i v Japonsku se mnoho lidí od západní medicíny odklání nebo tuto léčbu doplňuje přírodními potravinovými doplňky, včetně medicinálních hub.
 
 
Mezi populární medicinální houby patří Reishi, známá též pod svým latinským názvem Ganoderma Lucidum, dále Cordyceps a Agaricus Blazei Murill neboli houba ABM. Posledně jmenovaná houba je známá tím, že zlepšuje symptomy obezity, vysoký krevní tlak a cukrovku a je schopná nabudit imunitní systém organismu při boji se záněty a rakovinou.
 
U studie týkající se lidí bylo zjištěno, že došlo k procentuálnímu snížení tělesného tuku, viscerálního tuku, hladiny cholesterolu a glykémie, a ke zvýšení aktivity NK buněk.  Studie naznačuje, že Agaricus Blazei Murill je potravinou, která podporuje zdraví.
 
Ve Spojených státech a Kanadě je houba Agaricus Blazei Murill dostupná jak ve formě extraktu, tak ve formě sušeného houbového prášku. Předpokládá se, že v houbách obsažená aktivní složka zodpovědná za řadu účinků prospěšných našemu zdraví, je beta glukan, látka, která je k dispozici také jako samostatný potravinový doplněk.  V přírodě se však různé látky navzájem ovlivňují a samotný beta glukan tedy logicky nemusí mít stejný účinek jako medicinální houba, ze které byl získán.
Kompletní zpráva v angličtině viz: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2396466/
 
Zdroj: Medicinal Mushroom Information Center - http://medicinalmushroominfo.com
 
Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem.