Čínský herbář
Čeština

Vítejte na stránkách věnovaných tradiční čínské medicíně

Tradiční čínská medicína pomáhá lidem již více jak 4000 let. Nikdo vlastně neví jak dlouho. Nicméně ví se, že dnešní lékaří čínské medicíny používají stejné léčebné postupy, jako jejich předchůdci v dávné minulosti. A fungují stále stejně dobře. Na těchto stránkách chceme být vaším průvodcem při objevování tajmeství čínské medicíny. 
                                                                                                                                                               shutterstock_375352234
 
Tradiční čínská medicína je ucelený léčebný systém, který se na člověka dívá jako na celek (říká se jí proto celostní medicína). Podle čínské medicíny jsou pochody v lidském organismu vzájemě provázané. Ovlivníme-li jednu část organismu, projeví se to i na ostatních částech. Fyzické orgány jsou úzce provázané s naší psychickou a mentální částí. Člověk je také zasazen do svého okolí, které ho ovlivňuje.
Čínská medicína má velmi obsáhlý a detailní diagnostický systém, který pokrývá všechny výše uvedené vlivy. A na diagnostiku navazuje léčba. Čínský lékař má několik možností, jak ovlivnit nemoc - akupunktura (jehličky), fytoterapie (bylinky, houby apod.), masáže, zdravotní cvičení, stravovací doporučení apod.
V Čínském herbáři se budeme věnovat hlavně bylinkám a jejich využití v terapeutické praxi.
Upozornění: Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem či praktikem tradiční čínské medicíny.